Yapracık TOKİ Konutlarına yol açılması için imza kampanyası
Duyurular

Bilindiği üzere Yapracık TOKİ Konutlarına ulaşım Turkuaz Vadisi Konutlarının ve Çankaya Üniversitesinin bulunduğu köprülü kavşaktan sağlanmaktadır. 12. ve 14. Bölgenin bulunduğu alandan Yapracık Köyü içinden geçerek TAYMEK'in bulunduğu bölgeye açılabilecek bir yol tüm bölgemizi rahatlatacak ve bölgemizin şehir merkezi ile olan mesafesi kısalabilecektir. Bu nedenle aşağıdaki dilekçe örneğini ya da kendi hazırlayacağınız dilekçelerinizi tüm Site Yönetim Ofislerine imzalayarak bırakabilirsiniz. Site Yönetim Ofislerinde toplanacak olan imzalar Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkililerine iletilecektir.

Yapracık'ta bulunamayan veya şehir dışındaki site sakinlerimiz dilekçelerini aşağıdaki fakslara gönderebilirler.

0 312 553 48 11 - 9. Etap

0 312 553 48 23 - 12. Etap

 

Yapracık TOKİ Konutları Site Yönetimi


 


Dilekçe Örneği


 

 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA

Yenimahalle / ANKARA

 

Yapracık TOKİ Konutlarında 9224 adet konut bulunmakta olup, mevki olarak Eskişehir yolu 30. Km Çankaya Üniversitesi ve Turkuaz Konutlarının bulunduğu köprülü kavşaktan 3 – 3,5 km içeride kalmakta olup, ulaşım oldukça dik bir rampa ile sağlanmaktadır. Söz konusu yol, özellikle kış mevsiminde tehlike arz etmektedir.

Yapracık TOKİ Konutlarına, Taymek’ten sonra BOTAŞ’a gelmeden Yapracık Köy içinden açılabilecek bir alternatif yol ile bölgenin ulaşım sıkıntısı ortadan kalkacağı gibi bölgemizi de rahatlatacağı düşünülmektedir.

Yapracık Köy Girişi ile Yapracık 12 ve 14. Bölgenin bulunduğu yere şu an kullanılan güzergâhtan 14 km yol kat edilmekte olup, açılmasını talep ettiğimiz yoldan sadece 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu bölgelerde ikamet eden site sakinlerimiz işe gidiş ve gelişlerde her gün 20 km fazladan yol yapmaktadır.

Mağduriyetimizin giderilmesi için Yapracık Köy içinden Yapracık TOKİ Konutlarına ulaşımı sağlayacak olan alternatif yolun hizmete açılmasını saygılarımızla arz ederim.

 

 

Adı Soyadı :

Adres :

Telefon :