YAPRACIK TOKİ SİTE YÖNETİMLERİ GENEL BİLGİ NOTU
15Ara2016

Sayın Site Sakinlerimiz,

Ankara Yapracık Toki Konutları 14 bölgeden oluşmakta olup her bir bölgemizde yönetim hizmeti bağımsız yapılmaktadır. Yönetim hizmeti Toplu Konut İdaresi tarafından verilen yetki ile TOKİ adına sağlanmaktadır.

 

 

Yönetimimiz mali ve idari açıdan bizzat Toplu Konut İdaresi tarafından denetlenmektedir. (Denetim mekanizması en alt birim olan blok görevlisinden itibaren silsile halinde en üst birime doğru çalışmakta ve günlük rapor edilmektedir.)

Toplu Konut İdaresince görevlendirilen Site Yönetimi olarak sitelerimiz çevresinde bulunan ve sitemizi yakından ilgilendiren Ulaşım, Park Bahçe, Fen İşleri, Çevre, Zabıta, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki makamlarla yazılı ve şifai görüşmeler yapılarak eksikler taleplerde bulunulmakta ve giderilmeye çalışılmaktadır.

Sitelerimizde Ortak alan imalat eksikleri ile ilgili takip Toplu Konut İdaresi ve site yönetimimiz tarafından yapılmaktadır. Yönetimimiz imalat eksikleri ile ilgili TOKİ ile sürekli irtibat halinde bulunmakta olup, eksikleri TOKİ’ye rapor ederek sonuçlandırmaya çalışmaktadır.

Sizlerden toplanan aidatlarla;
Personel maaşları ödemeleri, Asansör periyodik bakımları ve arıza / parça değişim ve tamiratları,
Brülör kazan ve otomasyon sistemlerinin periyodik bakım ve arıza / parça değişim ve tamiratları,
Hidroforların periyodik bakım ve arıza / parça değişim ve tamiratları, Tv yayın sisteminin bakım ve arızaları, Temizlik malzemeleri, sıhhi tesisat, elektrik, inşaat malzemeleri alımı, Karla mücadele, kepçe kiralama, tuzlama çalışmaları, site içerisindeki ortak alan elektrik faturaları, bahçe sulama faturaları, kazan doğalgaz faturaları ödemeleri yapılır.

Site yönetimlerimiz idari kadro olarak haftanın 6 günü, temizlik, teknik ve asansör birimlerimiz ise 7/24 esasına göre sitelerde bulunarak hizmet vermektedir. Yönetimimiz insan odaklı çalışma prensibi ile her bir kat sakinimize özel hizmet verme gayreti içerisinde, ödemiş olduğunuz aidatları en iktisatlı şekilde değerlendirerek işletmekle yükümlü olduğu işletme bütçesi, yönetim planı ve kat mülkiyeti kanunun kendisine verdiği yetkiler doğrultusunda görevini yerine getirme gayreti içerisindedir.

Emlak Yönetim A.Ş. olarak yönetim hizmeti verilen sitelerde alınan hizmet bedeli karşılığında, mali müşavirlik, hukuk müşavirliği, insan kaynakları ve özlük işleri, satın alma, denetim ve operasyonel süreçler ile yazılım ve bilgi işlem desteği sağlanmaktadır. Tüm bu hizmetlerin karşılığında alınan hizmet bedeli daire başına aylık 6,00 TL + KDV dir. Bu bedel dışında herhangi bir şekilde hiçbir bedel ödenmemekte, Site Yönetiminin banka hesabından çıkmamaktadır.

Site Yönetimimizce yapılan tüm yazışmalar ve sitemizle ilgili bütün harcamalar, aidat bedellerindeki artışın sebepleri, sizlerin merak ettiği konular ile ilgili sitelerimizde yapılan blok toplantılarında tarafınıza bilgi verilmektedir. Yapılan toplantılara katılımın yüksek olması, bilgi alışverişi ve istişarenin ortaya çıkaracağı ortak fikir ile sitelerimizin selameti için önem arz etmektedir.

Site Yönetimleri olarak temel amacımız sizlere en doğru, sağlıklı ve yalın bilgiyi kanıt ve belgeler ile spekülatif ve gerçeğe dayanmayan sübjektif yorumlardan uzak, aracısız ve tarafsız bir anlayış ile aktarmaktır.

Sosyal medya, Telefon, Mail vb. iletişim araçları ile tarafımıza ileteceğiniz yapıcı eleştiri, tavsiye, toplantı talebi, şikayet ve bilgilendirmelerden duyacağımız memnuniyeti tarafınıza bildiririz.

Saygılarımızla…

 

Duyurular

Görüş-Şikayet-Arıza Bildirimi